Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Szalejące wartości czujnika temperatury cieczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Szalejące wartości czujnika temperatury cieczy

    Miałem 2 dni Octavke z Columbusem i Cantonem. Za ok 1900 zł dopłaty do Cantona nie ma tragedii. Podstawą jest wytłumienie drzwi bo nic nie jest zrobione. Oczywiście wysokie tony, średnie i niskie na zero. Sub na ok 30-40 %

    Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie natomiast Columbus. Bardzo fajnie skomponowany system (jednostka sterująca, Navi w schowku, Bluetooth, Wzmacniacz, wyświetlacz Color w Licznikach). Osobiście nie wyrzuciłbym tego z auta. System zrobiony na światłowodowej szynie MOST. Można bez problemu odpiąć z systemu wzmacniacz - wrzucić przejściówkę MOST > RCA & Toslink i zbudować na tym baaardzo dobry system.
    Kieriestof
    ---------------------------
    Octavia radość sprawia

  • #2
    [O1] Szalejące wartości czujnika temperatury cieczy

    Witam.

    W silniku 1.6 AKL mam błąd czujnika temperatury:

    1 Fault Found:
    00522 - Engine Coolant Temperature Sensor (G62)
    27-10 - Implausible Signal - Intermittent

    Efekt jest taki, że jak silnik jest wyłączony to pokazuje odpowiednią temperaturę ale jak tylko odpalę silnik to temperatura zaczyna skakać. I to znacznie bo nawet o 30 stopni. Jak odpalę zimny silnik (ok. 25 stopni - temperatura otoczenia) to po opaleniu skrajnie potrafi pokazać 55 a nawet -5 stopni. Ciągle oscyluje pokazując temperaturę większą lub mniejszą od prawdziwej ale z tego co zaobserwowałem to różnica chyba nie przekracza wspomnianych 30 stopni. Po zgaszeniu silnika zaczyna pokazywać odpowiednią temperaturę. Podłożyłem inny czujnik i zachowuje się tak samo.

    Na czym polega ta usterka?

    Komentarz


    • #3
      Może coś wiązką przewodów dochodzących do czujnika lub sama wtyczka. Odpalony silnik to wibracje, wtedy ujawnia się problem.
      // Podstawowa Diagnostyka VAG // Odczyt PIN Immo // OP-COM //
      ------------------------------------------------------

      Komentarz


      • #4
        Forum - Octavia Club Polska
        tu było o tym.

        Komentarz


        • #5
          Re: Szalejące wartości czujnika temperatury cieczy

          Zamieszczone przez stefan86
          27-10 - Implausible Signal - Intermittent
          Implausible Signal = nieodpowiedni sygnał, zła wartość, za mały lub zwarcie.

          Przeszukaj wiązki przewodów oraz poszukaj zimnych lutów. Jeśli ci skacze wskaźnik na desce rozdzielczej bez przyczyny tzn. masz 30 stopni za chwilę zero i znów 50 stopni itp. lub wskazówka się nie wychyla to poszukaj o prze-lutowaniu stabilizatora w liczniku (stabilizator napięcia dla obwodów analogowych).
          Pozdrawiam,
          Maciek

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X